Болі в горлі - це дуже неприємні відчуття, які часто супроводжуються високою температурою, нав'язливим сухим кашлем, утрудненним ковтанням і навіть утрудненним диханням. В ділянці горла розташовуються різні органи і тканини, тому і хворіти горло може по-різному.
«Чому можуть з'явитися болі в горлі?»
Найчастіше причиною болів в горлі є запальні захворювання різних органів і тканин, розташованих в області горла. Це може бути ангіна (запалення мигдалин), фарингіт (запалення глотки), ларингіт (запалення гортані).
Ангіна
Ангіна - це запалення піднебінних мигдалин. Найчастіше ангіна буває гнійною - лакунарною або фолікулярною. При лакунарній ангіні гній виділяється з лакун - щілин в мигдалинах, при фолікулярній - на мигдалинах з'являються гнійники - фолікули і мигдалини виглядають як шляпки мухоморів.
Гнійна ангіна починається гостро, з високої температури, ознобу і наростаючого болю в горлі. Стає важко ковтати, інколи піднебінні мигдалини настільки збільшуються в розмірі, що майже закривають зів.
Ларингіт
Ларингіт - це запалення гортані. Найчастіше ларингіт, так само, як і фарингіт, виникає на тлі простудних захворювань. Перша ознака ларингіту - охриплість голосу і гавкаючий кашель. Оскільки гортань - це початковий відділ дихальних шляхів, то набряк її може перекрити доступ повітря в легені. Саме цим небезпечний ларингіт, особливо у дітей. Набряк гортані називається помилковим крупом. У таких випадках хворому потрібна термінова медична допомога, інакше він може задихнутися.
Фарингіт
Запальний процес при фарингітах найчастіше протікає без гною, але бувають і гнійні фарингіти, найчастіше вони зустрічаються після видалення піднебінних мигдалин. Фарингіт може бути гострим і хронічним.
Гострий фарингіт частіше розвивається на тлі гострих респіраторних вірусних захворювань. Спочатку з'являється відчуття різкої сухості, жара в глотці, болі при проковтуванні їжі і слини. Загальний стан при фарингіті порушується рідко, температура тіла, як правило, не підвищується.
При хронічному фарингіті відчуття в горлі менш виражені, періодично вони посилюються. При цьому слизиста оболонка може розростатися (гіпертрофічний фарингіт) або, навпаки, усихати (атрофічний фарингіт).
Лікування хронічного фарингіту - складне завдання, воно вимагає індивідуального підходу і повного обстеження хворого, оскільки запальний процес в глотці може бути наслідком якогось хронічного захворювання шлунково-кишкового тракту. В будь-якому разі все лікування повинне проходити під доглядом отоларинголога.
Якщо у Вас БОЛИТЬ ГОРЛО ? ВУХО ? ТУРБУЄ НЕЖИТЬ? ЗАМУЧИЛИ ГАЙМОРИТИ ТА АНГІНИ? – не зволікайте, приходьте! Ваше вчасне звертання – запорука успішного лікування!
Висококваліфікована отоларингологічна допомога у Тернополі, вул. Брюкнера 3/3.
Комплексна діагностика та ефективне лікування хвороб вуха, горла, носа.
Досвідчений лікар-лор у Тернополі: (067) 900-92-92
Багаторічний успішний досвід – найкраща рекомендація